Fysioterapeuter/ sjukgymnaster i Västra götalands län

utbildade i Basal Kroppskännedom

Anna Altvall
Mariebergsliden 8
442 31 Kungälv
tel 0303-636 89
mobil 0707 49 88 16
anna.altvall@gmail.com

Anna Bjarnegård
Kjellmansgatan 12
414 63 Göteborg
mobil: 070 – 721 90 83
anna.bjarnegard@gmail.com

Louise Danielsson
Björkuddsgatan 1
412 62 Göteborg
tel 070 – 231 99 07
danielssonlouise@gmail.com

Åsa Diehm
Vuxenpsykiatriska mottagningen
Skaraborgs sjukhus
541 85 Skövde
Tel 0500 – 47 29 23
asa.diehm@vgregion.se

Catarina Engström
Åby rehabcenter, Västerledens Vårdcentraler och Hälsocenter
Box 257
421 23 Västra Frölunda
031-3804848
catarina.engstrom@vasterleden.se

Maria Ellsén
Närhälsan Angered Rehabmottagning
424 65 Angered
tel. 076-12 63 777
maria.ellsen@vgregion.se

Elsa Eriksson
Enheten för Funktionell Gastroenterologi
Paviljong 2, Östra Sjukhuset
416 85 Göteborg
tel 031-77 29 624
elsa.eriksson@surgery.gu.se

Karin Eriksson
Västerleden Vårdcentral AB
Box 157
421 23 Västra Frölunda
tel. 070-769 47 01
karin.eriksson@vasterleden.se

Eva Erkmar
Danska vägen 8
461 77 Sjuntorp
tel 0706 -58 60 80
eva.erkmar@gmail.com

Elisabeth Eskilsson
Rektorsvägen 21
523 35 Ulricehamn
tel 0321-10690
mobil 073 – 69 25174
lisa.eskilsson@hotmail.com

Christina Fors
Sahlgrenska Universitetssjukhuset
Psykosvård Öster
413 45 Göteborg
Mobil; 0700-823109
info@fullavkraft.se
hemsida: www.fullavkraft.se

Lisa Håkansson
Vuxenpsykiatriska Mottagningen
Lövängsvägen
541 42 Skövde
Tel. 0500-478593
elisabeth.hakansson@vgregion.se

Iris Kanåker
Vuxenpsykiatriska Mottagningen
Lockerudsvägen 12
542 24 Mariestad
Tel. 0501-68348
iris.kanaker@vgregion.se

Elisabeth Karlsson
Elisabeths fysioterapi för mental hälsa
Trandögatan 3
504 33 Borås
Mobil; 070 76 97 750
info@elisabethsfysioterapi.se

Hedvig Kjellin
Tämta Berget 12
513 93 Fristad
Mobil: 0704 – 44 51 51
hedvig.kjellin@remindset.se

Maria Lindbeck
Psykiatri Sahlgrenska
Psykiatriskt ÖVC, Team 1
Lergöksgatan 12
421 50 Västra Frölunda
Tel: 031-3425335
maria.lindbeck@vgregion.se

Elvira Lange
Närhälsan, Olskroken Rehabmottagning
Redbergsvägen 6
416 65 Göteborg
031-345 06 80
elvira.m.lange@vgregion.se

Lena Mattsson
Västerleden Rehab center
Jaegerdorffsplatsen 3
414 51 Göteborg
Tel: 031-3804848 tele Q
lena.mattsson@vasterleden.se

Yvonne Mårtensson
Värmlandsgatan 24 A
413 28  Göteborg
yvonne.martensson48@gmail.com

Ingrid Möller
Närhälsan Kris- och traumamottagning
Kaserntorget 11A
411 18 Göteborg
Tel: 0708 855690
ibromsen@gmail.com

Vivianne Nordwall
Långaredsvägen 12
441 91 Alingsås
tel 0322-705 99, 0709-82 02 22
vivianne.nordwall@gmail.com

Peter Odenhov
Röda Korsets Behandlingscenter för krigsskadade och torterade
RKC Göteborg
Rullagergatan 6B
415 26 Göteborg
Tel: 0703-597205
podenhov@hotmail.com

Charlotte Ohlson
Närhälsan Dagson
Vårdcentral
Södergatan 11
451 40 Uddevalla
tel: 010-441 64 00
charlotte.ohlson@vgregion.se

Karin Overgaard
Lärare i Basal Kroppskännedom
Låkebergsgatan 52
423 34 Torslanda
tel 070-77 11 546
karin@kompetensgladje.se
Hemsida: Kompetensglädje

Margareta Rudkowska
Psykiatrimottagning Centrum
Stora Nygatan 17
411 08 Göteborg
tel 031-747 89 71
mobil 0739 72 0305
margareta.rudkowska@vgregion.se

Jeanette Steen

Klara Fysioterapi, Moveri 5 tr
Järntorgsgatan 12-14
413 01 Göteborg
mobil 0709- 49 23 49
info@klarafysio.com
Hemsida: www.klarafysio.se

Nette Strunge
Sans och Rörelse
Järntorgsgatan 12–14
413 01 Göteborg
tel 031-138 203
tel mobil 0708-138 231
nette@strunge.se
Hemsida: www.strunge.se

Hanna Svahn
Närhälsan Sätila Rehabmottagning
Skogshällsvägen 3 (Hälsohuset)
51169 Sätila
tel. 010-4358400
hanna.svahn@vgregion.se

Hanna Svahn Yoga och Fysioterapi
fysioterapeuthannasvahn@gmail.com

Gunilla Swahn
Primärvårdsrehab Angered
Triörgatan 2
424 65 Angered
tel 031-7478600
gunilla.swahn@vgregion.se

Pernilla Säll
Västerleden Rehab center
Jaegerdorffsplatsen 3
414 51 Göteborg
Tel: 031-3804848 tele Q
pernilla.sall@vasterleden.se

Hanna Söderberg
Närhälsan
Lillhagsparken 6
422 50 Hisings Backa
0727 – 211 480 (arbete)
0707- 311 348 (privat)
hanna.soderberg@vgregion.se

Maria Östman
Närhälsan Olskroken rehabmottagning
416 65 Göteborg
tel 031 – 345 0680 (reception)
maria.ostman@vgregion.se