Lärare IBK

Det är oss du möter på våra kurser och utbildningar.

Amanda Lundvik Gyllensten, leg sjukgymnast, dr med vet., docentbild kvadratisk Amanda
Specialist psykosomatik och psykiatri/ mental hälsa
Clara Frijsgatan 4
272 95 Simrishamn
tel 0708-30 99 02
agyllensten@gmail.com

Jenny Noreklint Larsson, leg fysioterapeut
Tunnbindaregatan 11
602 21 Norrköping
tel 011-163 600
jenny@vidafysio.se
Hemsida: www.vidafysio.se

Monica Mattsson, leg sjukgymnast, dr med vetMonica_ny
Specialist i psykosomatik och psykiatri/ mental hälsa
Trastvägen 6C
906 54 Umeå
tel kvällstid 090-12 75 65
mattssonmonica@hotmail.com

Lotta Melander, leg sjukgymnast, MSc
Specialist i neurologiLotta_ny
Kiselstigen 3
18594 Vaxholm
lotta.melander2@gmail.com
mobil: 073-612 70 96

Maria N. Ovesson, leg sjukgymnast, MSc
Södra Esplanaden 2
223 54 Lund
tel kvällstid 046-13 60 55
maria.n.ovesson@gmail.com

Karin Overgaard, leg fysioterapeut, MSc140144 0031-100x100 (1)
Specialist i psykosomatik och psykiatri/ mental hälsa
Tumlehedsvägen 114A

42343 Torslanda
tel 070-77 11 546
karin@kompetensgladje.se
Hemsida: Kompetensglädje

Kerstin Persson, leg sjukgymnastKerstin
Nygatan 14
579 31 Högsby
tel dagtid 0491-177 72 tel
kvällstid 0491-21120
kerstin.persson@hogsby.net
Hemsida: Mittlänets Rehab

Anna Sannum Karlsson, leg fysioterapeutFotograf PIA LARSSON, Malmö
Sannums Sjukgymnastik
Klågerupsvägen 481
212 36 Malmö
tel 0707-849444
anna.sannum@gmail.com

Kent Skoglund, leg sjukgymnast, socionomKent_nyast
Fredriksbergsvägen 13
185 35 Vaxholm
tel dagtid 08-541 321 59
tel kvällstid 08-541 307 7
mobil 070 6503254
kenta1497@hotmail.com
Hemsida: Vaxholms sjukgymnastik

Cajsa Wahlberg, leg sjukgymnastcajsa_ny
Tavastgatan 26B
118 24 Stockholm
tel kvällstid 08-668 85 11
cajsa.wahlberg@icloud.com

Agneta Winberg, leg sjukgymnast, MScPt
Specialist i psykosomatik och psykiatri/ mental hälsa
AgnetaLövsångarevägen 1
352 42 Växjö
tel 0470-288 31
mobil 0706 38 26 75
agneta.winberg@gmail.com

Hamiyet-YuceHamiyet Yüce, PhD
Physiotherapist in mental health and psychosomatics
Istanbul/TURKEY
hyuce@hotmail.com
Mobil: +905423444626

Birgitta Åslund, leg sjukgymnastBÅS
Skolgatan 46 A
831 45 Östersund
Tel:076 1035856
birgittaaslund@mail.com

 

Lärarkandidater

Lena storLena Hedlund, leg fysioterapeut, dr med vet
Specialist i psykosomatisk och psykiatrisk sjukgymn.
Tosterupsgatan 4
216 22 Limhamn
tel 0702 373 533
4xhedlund@gmail.com

Louise Danielsson, leg sjukgymnast, med.dr.
Specialist i psykosomatisk och psykiatrisk sjukgymn.
Björkuddsgatan 1
412 62 Göteborg
0702-31 99 07
danielssonlouise@gmail.com